Pazartesi, Ekim 21, 2013

Julie Garwood - Aşk Seni de Vurur (Yorum)


Orjinal Adı: Shadow Music 
Seri Bilgisi: Highlands' Lairds #3
GoodReads Puanı: 3.81
Türkçe Yayın: Epsilon Yayıncılık 
Sayfa Sayısı: 392
Çevirmen: Kübra Tekneci


Yorumum:

Artık emin oldum ki kitap zevkim cidden farklılık gösteriyor, büyük bir çoğunlukla. Çıktığından beri o kadar eleştiri gördüm ki bir türlü elim gitmedi, çok pişman oldum yahu. Bence Gelin'den sonraki en güzel kitabıydı. 

Gabrielle ve Colm'un neredeyse yarısına kadar karşılaşmadığı özellikle sıkıntı yaratan yerdi okuduğum yorumlarda. Ki ben o kısımları daha çok beğendim. Bol olaylı bir kısımdı. 

Gabrielle ve dört muhafıza, Gabrielle'in düğünü için Kuzey İskoçya'ya yol alırken Colm'un kardeşi Liam'ı ölümden kurtarıyor. Tabi ki bu da başlarına bir miktar iş açmakta. Kızımız da pek güzel olup talibi çok olunca seyreyle gümbürtüyü. Gabrielle'in dört muhafınza bayıldığımı da söylemiş miydim :D O yüzden bu kısımlar benim için oldukça heyecanlıydı ve çok beğendim.

Daha sonrası evlilik, oyunlar, düşmanlar, altınlar vs vs uzayıp gidiyor. Gerçi bu kitapta aşk anlamında yapılan eleştirilere katılmadan edemiyorum. Colm çok kapalı kutuydu. Alec gibi değildi yani pek göstermedi sevdiğini ama sonuçta Garwood yazıyorsa sapına kadar aşıktır, aksini düşünemem :D

Gabrielle'yi de sevdim ya. Garwood kızlarını sevsem de bir bönlükleri oluyordu, iyilik timsali gibiler, Gabrielle bu açıdan biraz daha sağlam basıyordu. Hem Gabrielle hem de Colm'u sevmişken, dört muhafızına hasta olmuşken üstüne Brodick'i görmüşken sevmemek olur mu? Bence olmaz. O yüzdendir bayıldım bu kitaba :D Çeviri eleştiri alsa da benim sevdiğim bir çevirmen, o yüzden hata görmedim, görsem bile dikkat etmemişimdir, çünkü akıp giden bir çeviriydi.

Gerçi kitabı sevsem de 3. bir kitap yazacaksa Ramsey'i niye oldu bittiye getirdi, anlamış değilim. Dıdımın dıdısını yazacağına onu yazsaydı keşke (:

Görüldüğü üzere çeviri kurbanı olmayan Garwood kitapları candır :D


Puanım:

* * *

Aşkın, nefretin, intikamın ve saf arzunun özüne inen sürükleyici bir hikâye...
St. Bielli Prenses Gabrielle için İskoçya şaşırtıcı manzaraların, vahşi klan şeflerinin, aldatıcı vadilerin, dik gölgelerin - ve şimdi de hilekârlığın, ihanetin ve cinayetlerin diyarıdır. Muhteşem güzelliğiyle tanınan ve İngilterenin en güçlü baronlarından birinin kızı olan Gabrielle, aynı zamanda Highlands topraklarında barış isteyen kral için mükemmel bir pazarlık kozudur. Kral John, Gabriellein iyi huylu ve asil bir beyle evlendirilmesine karar verir. Ama bu evlilik asla gerçekleşmeyecektir.
Muhafızlarıyla birlikte akıl almaz bir zalimliğe tanık olan Gabrielle için her şey bir anda değişir. Okuyla tek atışla birinin canını alırken, bir başkasının hayatını kurtarır ve böylece savaş başlar.
Birkaç gün içinde eski ve yeni düşmanlar arasında büyük bir kavga alevlenirken Highlands tutkuyla tutuşur. Gabriellein sakladığı sır yüzünden İskoçyanın en korkulan adamı Colm MacHughun cesur olmak için yeni bir sebebi vardır. Colmun delici bakışlarının altında
Gabriellein ne bedeni ne de kalbi güvendedir.
"Sürükleyici ve ilgi uyandırıcı."
Publishers Weekly
"Garwood tarihi aşk romanı yazarları arasında parlayan bir yıldız."
The State
"İskoçyanın masalsı atmosferinde maceraya doyacaksınız."
The Roanoke Times

1 yorum:

  1. Bloglar Topluluğu'ndan Merhaba! Tanıtım sayfamız açıldı... Blogunuzu inceledik. Diğer bloglarla paylaşıp sizi tanımalarını ve takip etmelerini sağlayabiliriz.. Sayfanızın tanıtım yazınızı buradan yollayabilirsiniz. Sevgiler...

    YanıtlaSil

Yorum bıraktığınız için teşekkürler. En kısa sürede döneceğim (: