Pazar, Ocak 05, 2014

Pamela Clare - Aşka Adanmış Bir Gün (Üşengeç Yorumcu 9)Satın almak için tıklayınız

Yorum:

Yahu bu kadın gerçekten yazmayı biliyor. Kitabı ilk elime aldığımdan son sayfasını kapatana kadar zaman nasıl akıp da geçti anlamadım bile.

Cannor McKinnon kardeşleri gibi güçlü, yakışıklı ve fazlasıyla tutku dolu bir adam. Ailenin en küçüğü olmasında da kaynaklı bir başına buyurukluğu yok değil. Asi ve çabuk ateşlenen bir mizacı var. Yani Sarah'ın tam tersi. 
Sarah ailesi tarafından el üstünde tutulmuş bir kız. Aynı zaman da ilk kitaptan beri isitkrarla kötü adam rölünü oynayan William Wentworthten'in de yiğeni. 
Bu kitabı okurken diğer kitaplarla nednese bir tutamadım. Çünkü seriyi sevsem de bu kitap yüreğimin farklı bir yerine dokundu.Sarah'ın tüm o yaşadıkları. Her sayfada yüreğim Sarah için daha da bir burkuldu. Kitabın ortasına kadar Sarah'a hayran olmadıysanız sonu da size göre olmayacaktır diyebilirim. Çünkü başı itibariyle sizi içine almazsa sonu da size sıkıcı gelebilir. Bu kitap gereksiz kavgaların ya da kurlaşmaların yer aldığı bir kitap değil. Hele hele masum, tatlı ve sünepe kızları içeren bir kitap hiç değil. Pamela bir kızın yaşayabileceği korkuları historical içerisinde anlatabileceği en iyi şekilde anlatmış bence. Evlilliğinin ilk gecesi de dahil.

Evet, kitap historical özelliklerini barındırıyor. Fakat çokça saf bir kızın başına gelebilecek en kötü şeylerin içinde bir aşkı yeşertmesini anlatmakta. En azından bende öyle bir his bıraktı.

Sarah ve Cannor'a tek kelimeyle bayıldım. Hatta kitabın sonunda William'ın bile bir kitabı olabilir diye düşünürken buldum kendimi. Çünkü bazen kötü zannedilen ve hatta kötü olan insanlar için bile içinde iyiliklerini barındırabilecekleri birilerinin olabileceğini görmemi sağladı. Bir çok historical'ın aksine bu kitap bana keyifle geçen birkaç saatten daha fazlasını kattı.


Puan:

* * *
Tutku bir kez alev aldı mı onu söndürmek ya da varlığını inkar etmek zordur.

Connor MacKinnon, komutanı Lord William Wentworth'ten öyle nefret etmektedir ki Wentworth'ün yeğenini bir Şavninin esaretinden kurtarmakla görevlendirildiğinde kızın da tıpkı dayısı gibi aşağılık biri olduğunu düşünür. Ancak karşısında gördüğü kadın cesur ve güzel fakat çevresi tehlikelerle sarılıdır. Sarah'yı kurtarmanın tek yolu ise onu kaçıran ve üzerinde kötü emelleri olan hain savaşçının ellerinden onu bir şekilde geri almaktır.

Londra'da yasaklarla büyüyen ve kendini bir anda bir trajedinin ortasında bulan Leydi Sarah sınırdaki zorlu koşullara karşı hazırlıksız yakalanmıştır ya da belki de hazırlıksız yakalandığı, Connor için hissettiği duygulardır. Ormanı geride bıraktıklarında asıl korunmaya ihtiyacı olan kişinin Connor olduğu anlaşılır. Dayısı Lord William, Connor'ın onu kurtarmak için yaptıklarını bilse hiç düşünmez onu öldürürdü.

Ne var ki tutku bir kez alev aldı mı onu söndürmek ya da varlığını inkar etmek zordur. Aşkın izlerinin savaştaki en kötü yaradan daha derin olduğunu gören Connor'ın Sarah'yı kendi yanına çekmek için krallığa karşı gelmesi gerekecektir.

2 yorum:

  1. Kitap fuarında gördüm ama almadım. Artık ilk fırsatta.. :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ablam çok övgüyle bahsetti, umarım sizde aynı keyfi alırsınız (:

      Sil

Yorum bıraktığınız için teşekkürler. En kısa sürede döneceğim (: