Pazar, Ocak 12, 2014

Tracy Anne Warren - Geceyarısı Tutkusu (Üşengeç Yorumcu 11)Satın almak için tıklayın

Yorum:

Geceyarısı Tutkusu kitabını okuyup da bitirdiğim ilk anda bazı insanlar yazmak için doğuyorlar diye düşündüm. Yazmak ve bizi bu kadar etkisi altına almak için varlar sanki. Aynı Tracy Ann Warren gibi. Kadın her kitabında daha iyisi olmaz derken beni daha da şaşırtıyor. Daha 3 kitabı çıktı ama şimdiden beni kendisine fan yaptı.

Kitap öyle aman aman konular ya da değişik karakterler içermiyor.Fakat okurken sizi o kadar kendisine bağlıyor ki zorunlu verilen aralarda bile arayı verdiğinize pişman oluyorsunuz.O kadar ki sabah erkenden işe gideceğimi bile bile kitabı bitiremeden yatamadım. Tabi sonuç malum daha serviste uyuyakaldım. Ama bu kitap için değer bence.

Yahu şu Warren nasıl bir kitap yazmışsa 145 ile 150. sayfaların arasında huşu içinde kaldım. Bildiğiniz transa geçtim. Karakterleri öyle bir anlatmış ki oturduğum yerden aşık olasım geldi. Kit, Eliza ve diğerlerinin betimlenmeleri sayesinde hepsi film karakterleri gibi gözümde canlandılar ve kendimi birden o dönemde buldum. Hatta Kit'in yediklerinin tadını bile yer yer damağımda hissettim diyebilirim.

Bilmiyorum. Beni bu kitapta etkileyen farklı bir büyü vardı. Sanki uzun zamandır okuduğum kitaplarda eksik olan birşeyi tamamladı.

Eliza ve Kit, Viloet ve Adrian vb. Hepsi ayrı ayrı keyifliydi. Aslında konu olarak beni şaşırttığını söyleyemem. Yani güzelliği sönüklüğünün altına gizlenmiş bir genç kız ve yakışıklı soylumuz. Kapağı ters çevirdiğinizde bırakılmayan etki bu kitap da son yazısında yaşandı. O bitti ve bende bittim :) 

Son olarak kimileri kapağı pek beğenmese de cidden ben bayıldım. Gökyüzü ve deniz bir yanda Kit ve Eliza bir yanda... 

Puan:

* * *
Eliza Hammond huysuz, bakımsız ve içine kapanık biri olarak herkesin köşe bucak kaçtığı biriydi. Ne var ki teyzesinden kalan büyük miras sayesinde bir anda bekarların gözdesi oluverdi. Artık en çok korktuğu şey aynada çirkin görünmek değil, açgözlü servet avcılarının tuzağına düşmekti. 

En yakın arkadaşının tereddütler yaşadığını gören Violet, Eliza'yı yakın akrabası Lord Christopher diğer adıyla "Kit" Winter'ın ilişkiler konusunda uzman ellerine teslim eder. Kit, Eliza'yı herkesi etkileyebilecek güzel bir kadına dönüştürecektir. Ancak bir problem vardır: Eliza kendisine koca bulmaya çalışan bu adama sırılsıklam aşıktır. Eliza'nın Kit'ten gizli aşk dersleri almaya başlamasıyla ateşli ve tutkulu öpücükler havada uçuşmaya başlar. Kit Eliza'nın bitmek tükenmek bilmeyen arzularına karşı yenilgiyi kabul eder. Fakat eğer yüreğindeki aşkı dile getirmemekte ısrar ederse güzel leydisini sonsuza dek kaybedecektir.

4 yorum:

 1. Pınarım kapağın nesi var ki ? Bence gayet güzel :D Sipariş vermiştim haftasonuna doğru gelecek. Yazarı seviyorum umarım boşa çıkmaz hevesim diyordum yorumunu gördüm. Ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizce hiç bir şeyi yok. Özellikle ben çok beğendim yakından tablo gibi :D
   Ablam beğendiği için bende çok umutluyum, en kısa sürede okunacaklarda :D

   Sil
 2. Pınarcan bu kitap mükemmel olmak zorunda. O kadar bekledik ama değil mi :D valaha itiraf ediyorum yorumu okumadım çünkü bende yeni başlayacağım bu kitaba ayracımı koydum arasına :D ve bayılacağıma eminim ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ya baya bekledik. Yazarın kalemi zaten mükemmel ama şaşırtma payını bırakmıştım ben. Neyse ki beğenmiş sister :D Sana da keyifli okumalar kıskandım :D

   Sil

Yorum bıraktığınız için teşekkürler. En kısa sürede döneceğim (: