Çarşamba, Kasım 06, 2013

Trinity Faegen - Mefisto'nun Öpücüğü (Yorum)


Orjinal Adı: The Mephisto Kiss
Seri Bilgisi: The Mephisto Covenant #2
GoodReads Puanı: 4.26
Türkçe Yayın: Dex Kitap
Sayfa Sayısı: 380
Çevirmen: Melis ÖzbenYorumum:

Böyle sevdiğim bir yazara ve seriye ne yazsam bilemiyorum. Trinity Faegen en sevdiğim yazarlardan biri olma yolunda hızla ilerliyor. Gerçi accuk ağır yazıyor ama herkes hızlı olamıyor. Ki bence böylesi daha iyi, çünkü ortaya çıkan iş özgün ve kaliteli oluyor.

Bad Boy'lara gerçek anlamını kazandıran Cehennemin çocuklarında sıra geldi Key'e. Gerçi bakmayın cehennem çocuğu olduklarına, Anabolarını bulunca pamuk oluyor yahu bunlar :D

Bu kitap grubun lideri en büyük 2. kardeş Key'in Sasha ile olan macerasını anlatıyor. Hikaye olarak heyecanlı, anlatım olarak sürükleyici. (Çevirisinin de etkisini unutmamalı tabi ki.) Karakterler zaten sevdiğim tarzda. 

Sasha, Eryx tarafından kaçırılan bir Anabo. Tabi ki o sebeple kaçırılmıyor ama şansa bakın ki adamın elini attığı kız anabo çıkıyor. Kısmeti ise grubun ağır abisi Kyros. Sasha'nın kurtarılması, Mefisto olması, işlerin karışması derken tek satırında dahi sıkılmadığım bir kitap çıkmış ortaya. Konuda derine inmeyeceğim hiçbir koşulda hevesiniz kaçsın istemiyorum çünkü bence bu seri gerçekten şansı hak ediyor.

Tabi 2 sorunum var onu da demem lazım. Birincisi Anabo ve Mefisto gerçekten mi aşık oluyorlar, Tanrı böyle uygun gördüğü için mi çıkamıyorum içinden. Aslında okurken inanıyorum ama şu kuşkucu tarafım rahat bırakmıyor :D
İkincisi de kitabın sonu. Maalesef ki çok oldu bitti ye gelen bir sondu. 1-2 sayfacık daha yazsaydı keşke. Ama ne yapalım koca kitapta rüzgarına katmayı başarmış bunu mu dert edeceğim :D

Ve 3. kitap. Sonuna doğru çok heyecanlandıran durumlar oldu ve o da tamamen 3. kitapla alakalı. Allah'ım nasıl bekleyeceğim ki ben :'( Hiç yapmadığım bir şey yapmaya, Dex'in duvarına yazmaya gidiyorum. İlk defa bir kitap soracağım düşünün yani nasıl beğendiğimi :D

Allah'tan şu serinin fazla fanı yok haa, yoksa halim ne olurdu düşünsenize. Alerji yapıyor malumunuz :D


Puanım:

* * *

Kimsenin gözleri Eryxden daha karanlık olamaz.
Şeytanınkiler bile... Kimsenin gözleri Eryxden daha karanlık olamaz.
Jax ve Sasha, Jordanı ilk gördüklerinde, onun sıradan biri olmadığını biliyorlardı. O, hem başkanın kızıydı hem de bir Anaboydu; yani Havvanın kızlarından biri.
Jax ve Sashanın bilmedikleri, Eryxin Jordanı kaçırıp, ruhunu kendisine vermesi için başkanı tehdit edeceğiydi. Eğer Eryx bunu başarırsa, sonuçları bir felakete neden olacaktı. Mefi sto kardeşler, Jordanın gizli kimliğinden haberdarlar. Onun aşkı, içlerinden birinin ruhunu huzura kavuşturacak. 
Zamana karşı umutsuz bir yarış başlıyor; Jordan gerçek kimliğini keşfetmeli ve Eryxin kem gözleri artık kimseye daha fazla zarar vermemeli. Mefi sto ile başlayan sıra dışı mitolojik macera; tehlike, entrika ve aşkın nefes kesici hikâyesi Mefistonun Öpücüğü ile devam ediyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için teşekkürler. En kısa sürede döneceğim (: