Perşembe, Nisan 25, 2013

Sandi Tan - Siyah Ada Birinci Bölüm: Lanetlenen (Tanıtım)Sayfa Sayısı: 389
Baskı Yılı2013
Dili: Türkçe
Yayınevi: Aspendos Yayıncılık


Babası ve ikiz kardeşiyle birlikte Şangaydaki köklerinden ayrılmış olan genç Cassandra, Siyah Adayı göçmenlerle dolu, hareketli bir liman kenti olarak bulur. Bataklıklı orman ve büyük kauçuk ağacı fidanlıklarıyla bu şehir, çocukluğunun geçtiği şehirle bariz bir zıtlık içerisindedir. Cassandra çok geçmeden bir başka keşif daha yapar: Siyah Ada hayaletlerle doludur.

Lanetli ve yalnız olan Cassandra, başlangıçta sokaktan aşağı sürüklenen ve okuldaki soğuk köşelere sinen huzursuz görüntüleri görme yeteneğini yok saymaya çalışır. Bu ruhlarla mücadele etmesine rağmen yine de bu sorunlu yeni evini sevmeye başlar. Üstelik kısa süre içerisinde tehlikeli derecede karizmatik bir adamın dikkatini çekmeyi başarır.

Korkusuz bir genç kadına dönüşse bile Adanın karanlık güçleri onun gitmesine izin vermezler. Savaş yaklaşmaktadır ve Cassandra bu eşsiz yeteneğinin çok sevdiği adasının tek kurtuluş şansı olup olamayacağını merak eder...

SİYAH ADA, okuyucuları, 1920lerden İkinci Dünya Savaşı sırasındaki Japon işgaline ve Adanın radikal bir şekilde parıltılı, kozmopolit bir şehre dönüşümüne götüren nefes kesici bir destan.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için teşekkürler. En kısa sürede döneceğim (: