Çarşamba, Temmuz 09, 2014

YK 1. Gün || M. Leighton "Kötü Çocuklar 2 - Tutkudan Sırlara" || Yorum ve Çekiliş


Orjinal Adı: Up to Me
Seri Bilgisi: The Bad Boys #1
GoodReads Puanı: 4.16
Türkçe Yayın: Optimum Kitap
Sayfa Sayısı: 288
Çeviri: Tuğçe Şirin

Yorumum: 

İlk kitabın aksine bayağı vasat olarak geçen bir kitaptı. Evet polisiye kısmı ve şaşırtan birkaç noktasının olduğunu inkar edemem fakat ilk kitabın sonundaki merak duygumu körükleyemedi. İçine yerleştirilen polisiye vari olaylar kitabı hareketlendireceğine bence daha da aşağıya çekmişti.

Olivia'yı bu kitapta daha çok sevdim yalnız. İlk kitaptaki ne yöne çeksen gelirim halinden kurtulmuş ve daha çok isteklerini belirtir hale gelmiş.  Cash ile ilişkisi flörtlükten çıkıp gerçek bir ilişki halini aldığını görmek güzeldi. 

Cash ise ilk kitaba göre daha az mı sevimliydi ne? Yani polisiyeye kaymak ona yaramamış. Kitap o kadar ortada kalmış ki aşk romanı mı? Erotik roman mı? Yoksa polisiye mi anlayamadım.

Kitaptan ara ara sıkılmamla birlikte Olivia ve Cash çiftini yeniden okumak keyifliydi. Yine de kitabın en büyük süprizi başka. Onu da okuyunca keşfedin. Fakat anlamadığım şey Leighton bilerek mi düğümleri ortada çözüyor onu merak ediyorum.

Kitabın geneline bakarsak bence kitabın kapağı ilk kitaba göre daha iyiydi. Ayrıca kştap ismi de daha uygundu. Çevirisinin başarısına da ayrıca değinmek gerek. Optimum'a bu güzel seriyi yayınladıkları için teşekkür ederim. Zira kitabın yayınlanmasına yönelik olan korkularımı yıktı. Teşekkürler Optimum. :)

Puanım: 10/6


2 kişiye Tutkudan Sırlara hediye ettiğimiz çekilişimiz;a Rafflecopter giveaway

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için teşekkürler. En kısa sürede döneceğim (: