Perşembe, Haziran 27, 2013

Linda Winstead Jones - Adalet (Yorum)


Orjinal Adı: Haunted
Seri Bilgisi: Raintree #2
GoodReads Puanı: 3.72
Türkçe Yayın: Harlequin
Sayfa Sayısı: 224
Çevirmen: Zeynep Arda
Yorumum:

Harlequin yayınlarının bizlerle buluşturduğu Raintree serisinin 2. kitabını 3 çıkmaya çok yakınken okudum. Tüm serinin tamamlanmasını beklemediğime hafif bir pişmalığım da yok değil. Bazı detaylar ister istemez unutuluyor.

Cehennem'in sonunda 2 ve 3'ün ilk bölümlerini okumuştum. Özellikle Gideon ilgimi çekmişti. Kızını görmesi falan çok merak uyandırıcıydı.

Gideon elektiriğe hükmeden ve ölülerle konuşan kardeş. Arada gelecekteki kızı olduğunu iddia eden küçük Emma ile de konuşması cabası. Her ne kadar buna inanmasa da ben çocuk istemem diye direten koca bir çocukla karşı karşıyayız. Gideon elektriğe hükmedebildiğini unutmuş galiba kadere değil :D Yeni ortağı Hope işin içine girince kazın ayağının öyle olmadığını anlıyor tabi ki (:

Karakter açısından Gideon'u daha çok sevdim. Dante de iyiydi ama kral olması onu biraz ukala yapmıştı. Gideon daha uyumlu ve sevimli biriydi. Ama konu işleyişine gelince ilki daha iyiydi. Aslında dolu dolu bir kitap ama nedense çok uzun sürdü okumam. Cehennem daha kolay okunan, akıp giden bir kitaptı. Adalet sıkmamakla birlikte biraz ağır tempoluydu. Sanırım bunda olayların çok kısa sürede geçmesi de etkili.

Evet bir de bu süre kısmı takıldı kafama. 1 hafta da böylesine aşık olan karakterleri arada yadırgamıyor değilim. Ama neyse ki çokça vakit geçiriyorlar da açığı kapatıyoruz.

3. kitabı ve gelecek savaşı merak etmekle birlikte hem savaşı hem aşkı yazarımız nasıl işleyecek çok merak ediyorum. Ayrıca 3 farklı kişiden böylesine uyumlu kitaplar çıkması da çok takdire şayan. Son kitabı henüz okumasam da iki kitap geçer not aldı. 

Bu güzel seriyi böylesine kısa sürede bizlerle buluşturan Harlequin yayınlarına çok teşekkürler (:Değerlendirmeme gelirse:

4.5 / 5 -  Bayıldım. Böylesi zor bulunur...


Alıntılar:

"Kendini hayattan bu kadar geri çekme. Dolu dolu yaşa ki zamanı gelip de gittiğinde geride büyük bir boşluk kalsın.""Karanlıkta parlıyorsun Raintree." Hope bunu olağan bir şeymiş gibi söylemeye çalışmıştı.
"Sadece tahrik olduğumda." Gideon, Hope'a doğru yaklaştı ama Hope hemen geri çekildi. Kaçmamıştı ama yakınlaşmaktan uzak durduğu çok açıktı.
Gideon'a, "Çok komik," dedi, birlikte eve yürümeye başladılar.


Gideon bir süre sustu. Sonra, "Diğer polisler gibi olduğunu düşünüyorsun, biliyorum," dedi. "Ama değilsin. Sen benimsin ve seni kaybetmek istemiyorum."
"Dayanıklıyımdır."
"Kırılgansın."
"Değilim," diye ısrar etti Hope.
"Değerli şeyler kırılgandır."


* * *

 İlk kitap Cehennem yorumu için tıklayınız...

* * *


Raintree sadece bir soyadı ya da bir soyağacına düşülen bir not anlamına gelmiyordu. Bu onların kaderiydi…
Cinayet dedektifi olan Gideon Raintree hem elektriği kontrol edebiliyor hem de hayaletlerle konuşabiliyordu. Karanlık kalpli Ansara büyücülerinin üstlerine saldığı acımasız seri katille başa çıkabilmek için bütün güçlerini kullanmak zorunda kalacaktı. Ama bundan önce, baş döndürücü ortağı Hope Malory’yle ilişkisini çözmek zorundaydı. Tam bir savaşın ortasındayken âşık olacağını düşünmemişti hiç. Kötülük tüm köşe başlarını tutmuş, onlara pusu kurarken Gideon ve Hope, aşklarını, ailelerini ve henüz doğmamış çocuklarını korumak için zamana karşı müthiş bir yarışın içinde bulacaklardı kendilerini.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için teşekkürler. En kısa sürede döneceğim (: