Cumartesi, Mart 23, 2013

Andrea Kane - Kalbimdeki Mühür (Matipuf'un Kaleminden Yorumlar - 3)Andrea Kane - Kalbimdeki Mühür
Orjinal Adı: The Silver Coin
Seri Bilgisi: The Colby's Coin Series #2
GoodReads Puanı: 3.90
Yorumum;

Hani olur ya bazen bir seriye başlarsınız devamı ilkini aratır, bu seride kesinlikle böyle bir durum yok :D

Serinin ilk kitabından sıradan bir historical olmadığını anlamıştık zaten, polisiye/gerilimin historical versiyonu dersek abartmış olmam diye düşünüyorum. İkinci kitapta çıta biraz daha yükselmiş gördüm ve çok sevindim. İlk kitabı okuyanlar bilir, sonunda Breanna kiralık katili elinden vuruyor ve kuzeninin hayatını kurtarıyordu.

İlk kitabın sonlarında kendini iyice hissettiren kiralık katilimiz ve Breanna ikinci kitabın konusunu oluşturuyor.
Kiralık katilimiz, başarısızlığı hazmedemedi, elinin acısını unutamayıp bir kadın tarafından bu hale getirilmesini gururuna yediremedi ve bir kedi fare oyunu başlattı.
İlk kitabın polisiye gerilimine psikolojik öğelerde girince tadından geçilmez oldu diyebilirim.
Katil Breanna’yı sürekli rahatsız edip sevdiklerinin ve kendisinin ölümüyle tehdit ediyor olması
İşin içine Royce Chadwick’in de dahil olmasını sağladı. İyi ki de dahil oldu  
Kendisi kayıp ya da bulunmak istemeyen insanları bulan bir araştırmacı, suçlu psikolojisinden çok iyi anlıyor. Bir de Breanna kadar cesur olup aşık olduğunu da hemen kabul edebilseydi :)
Bu kitap için çıtanın bir tık daha yükseldiğini belirtmiştim, Criminal Minds dizisini bir çoğunuz bilirsiniz, yazar dizideki ana fikri romanında uygulamış, sırıtmadan cuk diye oturtmuş.
Sonuna kadar heyecan, gerilim ve gizem devam etti. Hele katilin adı geçene kadar kesin şu ve ya budur diyemedim. Bir iki yerde o kadar zeki, mantıklı kuzenlerden yapmalarını beklemediğim şeyler gördüm onu da sevdiklerini korumak sebebiyle yaptıklarını düşündüğümden fazla da takılmadım.

Sonuç olarak, kesinlikle sıkılmadan keyifle okunabilecek bir seriyi tamamlamış oldum
Tarihi roman severlerin, farklı bir soluk olarak Coin serisini seveceklerini düşünüyorum.


Değerlendirmeme gelirsek;

5 - Bayıldım. Böylesi zor bulunur...Sevgiler, Matipuf

* * *
Bannerlar için tıklayınız...* * *The Theft" ve "The Music Box" kitaplarının çok satan yazarı 

Andrea Kane "entrika ve tutkuyu yeni boyutlara taşıyor" ve bu nefes kesici yeni roman da bunun bir örneği. Çok satan yazarlar listesinde yer alan Kane, kendine has derinliği ve duygusuyla, ailelerinin bile ayıramayacağı derecede birbirine benzeyen iki kuzenin merak uyandıran hikâyesini anlatıyor. Hayatları, içine düştükleri yalanlar ağı yüzünden tehlikeye giren iki kuzenin hikayesini… 
Aşk... Şehvet... Para... Hırs...Nefret... İntikam... Öfke... Gurur... 

1817nin İngilteresinde erkek egemen iş hayatına atılmak isteyen, uçarı bir genç kız… Anastasia… 
Çok sevdiği anne ve babasını kaybettikten sonra kuzeni Breannayla yaşamaya başlar. Daha doğrusu kendine ikizi kadar benzeyen sevgili Breanna ve onun huysuz, daima sinirlenecek bir şeyler bulan babası… 
Her ne kadar Breannaya ve İngiltereye yeniden kavuşmak harika olsa da kendisinden nefret eden amcasının kurduğu hain planlar Anastasianın hayatını tehlikeye sokar. 
Onu bu tehlikelerden kurtarabilecek tek kişi ise muhteşem bir iş dehasına sahip, büyüleyici ve gizemli Sheldrake Markisi, DamenLockewooddur. 

Anastasia ve Damen birbirlerini ilk gördükleri andan itibaren aralarında tutku rüzgârları esmeye başlar. Ancak genç kızın içinde bulunduğu tehlike yüzünden aşklarını gönüllerince yaşayamazlar. Peki, tüm bu tehlike, etraflarını saran gizem gerçekten gidecek midir? Sevgi yine kazanacak mıdır? 

Yaşama dair ne varsa herkesin kendinden birşeyler bulacağı, aşkın neler yapabileceğini gözler önüne seren, soluksuz okunacak bir roman... 

2 yorum:

  1. paylaştığın için teşekkürler canım
    umarım kısa zamanda sende okursun

    YanıtlaSil
  2. Ben teşekkür ederim asıl, çok güzel yorumların var acayip merak etmekteyim (:

    YanıtlaSil

Yorum bıraktığınız için teşekkürler. En kısa sürede döneceğim (: