Cumartesi, Mart 23, 2013

Andrea Kane - Tenimdeki Mühür (Matipuf'un Kaleminden Yorumlar - 2)


Andrea Kane - Tenimdeki Mühür
Orjinal Adı: The Gold Coin
Seri Bilgisi: The Colby's Coin Series #1
GoodReads Puanı: 3.88
Yorumum;

Öncelikle 2 kitaplık bir seri olması sonrada konusu beni cezbetti, kapakları için aynısını söylemek biraz zor. Seri birbirlerine ikiz kadar benzeyen 2 kuzenin hikayesinden oluşuyor. Büyükbabalarının kızların tercihlerine göre verdiği altın ve gümüş para serinin adını ve temelini oluşturuyor.
Bu kuzenler küçük yaşlarda ayrılıyor ve Anastasia(Stacie)nın Amerika’dan dönüşüyle olaylar başlıyor.

İlk kitapta Anastasia’nın hikayesini okuyoruz, ebeveynlerini kaybedince Amerika’dan İngiltere’ye dönüyor ve mirasına sahip çıkıyor.
Stacie’nin karakterine bayıldım, döneme göre oldukça girişken, gözüpek, ele avuca sığmaz. Öyle bir müteşebbis ruha sahipki, sormayın :) 
Kuzeni Breanna ise Stacie’ye çok bağlı ama babasından kaynaklı, kurallara uymak konusunda katı, ayakları yere basan bir yapısı var. Çoğu zaman Stacie’nin açıklarını kapatıyor.
Breanna’nın babası olan amcası ise, hem Stacie’den kurtulmak ve dolayısıyla mirasına konmak üzere türlü dolaplar çeviriyor. 
Damen Lockewood ise, bankacı ve aynı zamanda Stacie’nin mirasının yönetiminde söz sahibi.
Bu sayede tanışıyorlar ve aşkı buluyorlar. Damen’in olgun tavırlarını ve herkes karıştırırken, kuzenleri hiç karıştırmamasını sevdim.
Başta basit bir historical gibi başlasa da polisiye ve gerilim öğelerinin (amcasının Stacie’den kurtulmak için kiralık katil tutması, kadınların kaçırılıp satılması…) dahil olmasıyla kitap gittikçe ilginçleşiyor. Şahsen hem aşk, hem historical, hem polisiye, hem de gerilim… sevdiğim bütün öğelerin tek kitapta toplanmış olması çok hoşuma gitti. 
Ağırlıklı Stacie’yi anlatsa da kuzeni Breanna’nın da giderek kendine daha güvenli hale geldiğini ve babasına karşı çıkabilecek özgüvene sahip olduğunu da izleyebiliyoruz. 
Özetle sıkılmadan keyifle okuduğum bir historical oldu. Devamının ne zaman çıkacağını öğrenmek için yayınevinin sayfalarını taciz etmek durumunda  kaldım.
Hatta işi çevirmen arkadaşa kadar götürdüm (Esra Gül Coşkun, burdan teşekkürlerimi iletmek isterim, yayınevinden çok kitaba kendisi sahip çıkıp sorularımı cevaplandırdığı için)


Değerlendirmeme gelirsek;

5 - Bayıldım. Böylesi zor bulunur...Sevgiler, Matipuf

* * *


Bannerlar için tıklayınız...


* * *Breanna Colby tüm hayatı boyunca korkunun uçurumlarında yaşamıştır ve tek neşe kaynağı yakın zamanda çok sevgili kuzeni Anastasiayla yeniden bir araya gelmesidir. Şiddet yanlısı babasının hapse tıkılmasıyla birlikte, baskı altında yaşamış genç kadın kozasından çıkıp o güne kadar yaşayamadığı bütün güzellikleri yaşayabilecektir. Ancak bütün gölgelerin ortadan kaybolmadığını ve geçmişten gelen bir belanın hem kendisine hem de Anastasiaya sinsi sinsi yaklaştığını fark eder. Yetkililer, karanlıklarda pusuda bekleyen kiralık katili yakalayamayınca Colby ailesi yakalanması zor olan kişileri bulma konusunda bir numara olan, zeki ve teklifsiz Royce Chadwicke başvururlar. 

İnatçı, özgür ruhlu Royce ise kendi koyduğu kurallara göre hareket eden, yalnızlığı seven biri olmuştur her zaman. Zayıflığa çok az tahammülü vardır. Narin Breanna Colby onu oldukça şaşırtmıştır, çünkü genç kadının kırılgan dış görünüşünün altında aslında çok güçlü biri vardır. İkisi yan yana, çok büyük bir tehlikeyle yüzleşirken Royce var olduğunu bile hayal etmediği bir kadını keşfeder -bu çok hoşuna gitmese de gönlünü kaptırdığı kadını. Ama Royce önce davranıp katili öldürmediği sürece Breannayla bir gelecekleri asla olmayacaktır.

2 yorum:

  1. artık benim de bir köşem var :D
    paylaştığın için teşekkürler canım

    YanıtlaSil
  2. Devamını beklerim canım :D Bu güzel yorumlara alıştım yani haberin olsun :D

    YanıtlaSil

Yorum bıraktığınız için teşekkürler. En kısa sürede döneceğim (: