Salı, Mart 19, 2013

Inferno Beni de Yaksana (Day LeClaire - Kader Savaşçısı)


Day Leclaire - Kader Savaşçısı 

Orjinal Adı: Dante's Honor-Bound Husband
Seri Bilgisi: Dante Legacy #8
GoodReads Puanı: 3.87
Beyaz Dizi denince aklıma ilk gelen isimlerden biri olan Day Leclaire'nin Dante Serisi en beğendiklerim arasında. İlk 4 kitabı bir kaç kez okumama rağmen 5 ve 6'yı pek beğenmediğimden hemen okumak istememiştim. Bu kadar sabredebildim. Gerçi 7'yi okumadan 8'e atlama yapmışım ama hiç sorun olmadı.Dante'ler arasında tek kadın olan Gianna'nın, Arianna'nın kardeşi Constantine'in hikayesini okumak çok zevkliydi. 

Lazz ve Arianna'nın düğününde tanışıp Dante Ateşi'ne yakalanan çiftimiz, Constantine'nin işleri dolayısıyla uzun süre ayrı kalmak zorunda kalıyorlar. 19 ay sonra istediği kadının yanına dönen Constantine'yi kötü bir sürpriz beklemektedir. Gianna kendine sevgili yapmıştır, üstelik Constantine'in hiç hoşlanmadığı birini.

Constantine çok hoşuma gitti. Adam çok matrak. Sen benimsin de benimsin diye tutturuyor oyuncağını isteyen bir çocuk gibi. Hele ki Gianna köşeye sıkışınca sırıtması çok komikti. Bir de sonunda Gianna ateşi vermeye kalkışınca Primo gibi kahkaha attım. Tabi kendince haklı sebepleri var ama yine de çok komik sahnelerdi.

Kitabın sonlarına doğru Dante'lerin üvey erkek kardeşiyle de kısaca tanıştık. 9. kitabı da çok merak ediyorum ki Harlequin'den çok güzel bir haber de geldi. Eylül'de son kitabı çıkarmayı planlıyorlarmış. Hatta çeviri erken biterse daha bile önce görebilirmişiz :D

İçinizi ısıtacak seriye başlamadıysanız, bir an önce başlamanızı tavsiye ederim :D

Şimdiden keyifli okumalar (:


Değerlendirmeme gelirsek;

4.5 / 5 - Böylesi zor bulunur...

* * *
Kaderle kim savaşabilir?
Dante ailesinde bir dokunuş her şeyi değiştiriyordu. Constantine Romano ile Gianna Dante’nin paylaştıkları ihtiras, Constantine iki yıl önce kasabayı terk etmiş olsa da asla inkâr edilemezdi. Ama İtalyan iş adamı artık geri dönmüştü. Bu güzel Dante kadınına bir başkasının sahip olmasına asla izin veremezdi. Constantine, Dante Ateşi efsanesine inansın ya da inanmasın, Gianna’nın onun kaderine yazılı olduğunu kesinlikle biliyordu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için teşekkürler. En kısa sürede döneceğim (: