Pazar, Ağustos 24, 2014

RKBT 5. Gün || Lena Diaz "The Deadly Games Serisi"


Ölüm Oyunları Serisi I

Ölüm Falı
Katil, önündeki savunmasız kadının karnına oturdu, elinde bir gül vardı. Gülün güzel parfümü, kanın metalik kokusuna karışıp etrafa tuhaf bir esinti gibi yayılıyordu. Gövdeden bir diken kopardı. "Beni öldürecek." Bir tane daha kopardı. "Beni öldürmeyecek." 

Her dikeni koparıp tek tek kan bulaşmış karnına düşürdükçe çocukluk tekerlemesinin hastalıklı uyarlamasını sürdürdü. Tek diken kaldığında, siyah pis gözleri parladı. Zalim dudakları keyifle gülümsedi. Katil aramızda bir yerde...

Yorumlar için;
Kitap Arası Kahve Molası
Kitapperest Dünyam
Kitap İklimiÖlüm Oyunları Serisi II

Gölgeleri Kovala


Kurtulduğunu düşündüğü geçmişi karanlıkta gizli. Pusuda ve tekrar gün yüzüne çıkmak için doğru anı bekliyor. Çıkmak ve tüm geleceğini yutmak için.

Korku sinsice tüm bedenini sararken yapabileceği tek şey, geçmişinde kaçıp gittiği birine güvenmek. Ona yardım edecek, tüm karmaşayı çözüp söylediklerine inanacak biri. Gelecek ne söylerse söylesin, neyi tehdit ederse etsin, yanından ayrılmayacağına ve onu her zaman seveceğine inandığı biri...

Peki ya geçmiş çözülemeyecek kadar karışıksa?

Yorumlar için;
Kitap Arası Kahve Molası
Kitapperest Dünyam
Kitap İklimi


Ölüm Oyunları Serisi III

Küller ve Anılar

Her mektupla gelen saklı bir ipucu ve her ipucunun arkasına saklanmış korkunç bir gerçek... 

Savannah'daki FBI ofisine, kaynağı belli olmayan mektuplar gönderilmektedir. Her birinde farklı bir kurbanın ismi yazan mektuplar, bir çocuk tekerlemesiyle sonlandırılmıştır. Küller küller, hepsi düşüp ölürler... 


Kurbanların yardım feryatlarından etkilenen Özel Ajan Tessa James, cinayetleri çözmek için işe koyulur. Danışman olarak da yanına çekici ve akıllı bir genç olan Matt Buchanan verilir. Cinayetlerle birlikte, ardında küllerden başka bir şey bırakmayan kundakçı bir katil de ortaya çıkacaktır. Tessa, ipuçlarının kendisini işaret ettiğini anladığında bir şeyin farkına varır; Eğer geçmişini hatırlayamazsa, bir sonraki kurban o olacaktır.

Yorumlar için;

Ölüm Oyunları Serisi IV

Take The Key And Lock Up Her

Dedektif Emily O'Malley, acımasız bir katilin, kurbanların kemiklerini yıllardır tuttuğu inini keşfeder. Ama katilin işi bitmemiştir. Her gün kayıp kadın vakaları artmakta ve tüm deliller, gereğinden fazlasını bilen Devlin Buchanan'ı göstermektedir. Emily içgüdülerine çok güvenmektedir ve içinden bir ses, bu seksi ve esrarengiz adamın büyük bir sır sakladığını söylemektedir.

Dışarıdan bir turizm şirketi gibi görünen ama aslında üste düzey bir kurum olan EXIT şirketi için paralı askerlik yapan Devlin "Şeytan" Buchanan, adaleti kendi elleriyle vermekten çekinmeyen bir adamdır. Ama onun peşini süren ateşli dedektif şirkete gereğinden fazla yaklaşınca, bu yakınlaşmanın canına mal olmasına ramak kalır. Böyle bir durumda Devlin mantıklı olan tek şeyi yapar, kaçak olmak pahasına hayatını kurtarmak için dedektifi kaçırır.

EXIT'ın paralı askerleri peşlerindeyken Emily ve Devlin beraber çalışıp kayıp kadınları ve katili bulmak, vakit dolmadan özgürlüklerine giden anahtara ulaşmak zorundadırlar. 


Umarım serinin son kitabı da bir an önce raflarda yerini alır ^_^

2 yorum:

  1. Seni mimlemiş olabilirim :)

    http://kitaaptiryakisi.blogspot.com.tr/2014/08/would-you-rather-book-tag-hangisini.html

    YanıtlaSil

Yorum bıraktığınız için teşekkürler. En kısa sürede döneceğim (: