Çarşamba, Ekim 01, 2014

RKBT: Duyuru!!!

25-29 Eylül tarihleri arasında Müptela Yayınları sponsorluğuyla Selvi Atıcı’nın kimliksiz kitabına blog tur düzenledik. Tur kapsamında “Kitap İklimi” (yani benim) tarafından alıntılarımız resimlendi. Ancak tur bittikten sonra gördük ki yapılan tüm emeğimiz deyim yerindeyse çalındı! Evet evet yanlış duymadınız. Yapılan alıntılarımızdaki colorful book blogspot yazısı silinip yerine kitap kapağı koyularak facebook sayfalarında yayınlanmaya başladı. Hem gördüğümüz sayfalarla hem de yayıncıyla konuyla irtibata geçtik ancak maalesef bu resimler hala paylaşılmaya devam ediyor. Kimin yaptığını, ne amaçla yaptığını anlamadığımız bu olayı büyük bir üzüntüyle karşıladık ve sizlerle bu konuyu paylaşmak istedik. 
Saatlerce uğraşıp yaptığımız bu çalışmanın bu şekle getirilmesinin suç olduğunu biliyoruz ve bunu paylaşanların da suça ortak olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Bu paylaşılan resimlere emek hırsızlığı gözüyle bakıyoruz ve bunu yapanları kınıyoruz. Sizlerin de doğruyu bilmesi ve görmesi açısından yapılan orijinal resimleri tekrar paylaşmak isteriz.
Tekrar böyle bir durumla karşılaşmamayı umuyoruz ve bundan sonra yaptığımı çalışmalarda bolca isim ve logo kullanacağız.Gerçekten insanı yaptığı şeyden soğutuyorsunuz. Sırf zevk aldığımız için saatlerce bazen sabahlara kadar uğraşıyoruz ve aldığımız karşılık bu. Yazık gerçekten yazık.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için teşekkürler. En kısa sürede döneceğim (: