Cuma, Haziran 27, 2014

RKBT 3. Gün || Barbara Freethy "Bir Dilek Kadar Yakın" || Yorum ve Çekiliş


Orjinal Adı: Just A Wish Away
Seri Bilgisi: Wish #2
GoodReads Puanı: 3.90
Türkçe Yayın: Novella Yayınları
Sayfa Sayısı: 304
Çeviri: Laden İldeniz

Yorumum:

Sıcacık bir yaz hikayesi Bir Dilek Kadar Yakın...

Alexa ve Branden sahilde buldukları bir şişeye dileklerini fısıldadıklarında ikisi de muhtemelen sonlarının bu şekilde olduklarını tahmin etmemişlerdir.

Deli dolu ve camlara meraklı Alexa ve askerde olan babasının bir an önce dönmesini bekleyen Branden...

Alexa yıllar önce anne ve babasının boşanmasından önce gittiği kasabaya bu kez bir soygunda yaralanan halasına bakmak için dönmüştü. Her şeyin değiştiği bu kasaba gibi Alexa'da değişmişti. Cam dükkanı açma hayalleri yerini hayatın gerçeklerine bırakırken, 

Branden'ı da her gün merakla beklediği babası gibi bir asker haline getirmişti. 
Branden ise Alexa gibi hayal kırıklıkları ile terk ettiği kasabaya boşanmış ve hayattan bezmiş bir şekilde dönmüştür. 

Yıllar önce sahilde bulunan bir şişeye dilenen dilekleri yıllar sonra karşılarına çıktığında ikisi de bir karar vermek zorunda kalmıştı. Ya birbirlerini arkalarını dönecekler ya da eski dileklerine sıkı sıkı sarılarak beraber bir gelecek belirleyecekler.

Tüm bu karmaşa ve berlirsizlikleri anlatan yeni kitabında Freethy yine kendini ve kaleminin gücünü belli etti. Kitabın akıcılığı ve kapak tasarımı kitaba ayrıca artılar katan unsurlar olmakla birlikte bence konu olarak polisiye kısmı olmasa da olurmuş diyorum. Kendi içinde zaten barındırdığı aşkla dolu doluydu, bir de polisiye'ye girmese de olurmuş bence. 

Yine de kitaba 4 yıldız vermemden de anlaşılacağı üzere beğendiğim bir kitap oldu. Bazı kitaplarda olduğu gibi şımarık karakterler ya da dengesiz tipler yoktu. Alexa'da Branden'da ne istediklerini bilen ve bunu söylemekten çekinmeyen insanlardı. Bize böyle karakterlerle gelin diyorum (:

Freethy'in kalemini diğer kitaplarından da biliyordum ve en azından beni şaşırtmadı. Kapaksa ayrı bir güzeldi. Dilek şişesi ve dilek feneri ile insanda “bende bir dilek mi dilesem acaba” hissi uyandırıyor. Yani en azından bende uyandırdı. Dileğimde şu; İnşallah yazarın daha çok kitabını okuma şansını yakalarız :D

Puanım: 10/8

* * *

Çekilişe katılmak için;
a Rafflecopter giveaway

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için teşekkürler. En kısa sürede döneceğim (: