Pazartesi, Haziran 02, 2014

Sandi Lynn - Daima Aşk (Üşengeç Yorumcu 16)


Orjinal Adı: Forever Black
Seri Bilgisi: Forever #1
GoodReads Puanı: 4.01
Türkçe Yayın: Elf Yayınları
Sayfa Sayısı: 366
Çeviri: Hanife Albayrak

Yorum:

Kitabın tanıtımı sitelere düştüğü andan beri okumak için sabırsızlandığım bir kitaptı DAİMA AŞK. 

Sonunda kitabı aldık ve başladığım gün bitiremedim. Evet... Ben ki bir kitabı 6 saatte okuyabilen bir insanım ama bu kitabı bitiremedim. Bitirmek içimden gelmedi. 

Yazar hangi ruh haliyle bu kitabı yazdıysa bence hep o ruh halinde dolaşmalı. Bir kitapta ne ararsanız vardı. Aşk, ayrılık, gözyaşı, acıtasyon, bol bol barışma, çatlak arkadaşlar ve zengin mi zengin yakışıklı bir CEO.

Kitabı aldıktan sonra ilk sayfayı okuduğunuzda konu size sıkıcı olabilecekmiş gibi gelebilir ki bana öyle gelmişti. O yüzden kitaba ilk bölümden vuruldum diyemem. Ama sonrasına aşık oldum diyebilirim. Kitabı okuyunca fark ettim ki LYNN öyle konulara o kadar uç noktadan değinmiş ki ben alelade bir aşk romanı beklerken hikayeden biraz Kristin Hannah, biraz Slvya Day ve Sandi Lynn çıktı. 

Çevirisi ve edisyonu ise ayrıca akıcıydı ki bence kitabı en okunur kılan şeylerden birisi buydu. Hikaye de sizi sıkabilecek yerler yok mu? Elbette vardı. Mesela aşırı ayrılıp barışmalar konuyu yorup bazen bırakma isteği doğuracak hale gelmişti ama yinede okumaya değdi.

Kendi adıma yer yer gözlerimi dolduran yaşlarla okuduğum ve devamını (ki bu sefer hikaye esas oğlanımızın gözünden yazılma) merakla beklediğim bir kitap. Umarım fazla beklemeden Connor'ın gözünden de bu güzelim kitabı okuyabiliriz. :D

Puan: 10/10


* * *

Ellery, sevgilisi ile New York'a taşındığında küçük evlerinde sonsuza kadar mutlu yaşayacaklarını düşünmüştü. Sevgilisinin pılını pırtını toplayıp "biraz zamana ihtiyacı" olduğu için onu terk edeceğini düşünmemişti. Ellery, tek kaldığından ve yalnız olmaktan korktuğundan kendini sanatına ve resimlerini gömmüştü... ta ki bir gece gizemli, sarhoş bir yabancının evine sağ salim gitmesine yardım edene dek. Bu gizemli yabancının CEO ve milyoner Connor Black'ten başkası olmadığını bilemezdi. Connor Black ertesi sabah Ellery'yi kendi mutfağında bulduğunda ve onun yatıya kalanlar hakkındaki ilk kuralını bozduğunu sandığında Ellery'nin sadece inatçılığı ve meydan okuması değil, iyi yüreği de ilgisini cezbetmişti. Connor Black, duygusal olarak yıkılmış ve yıpranmıştı, yaşadığı kişisel bir trajediden dolayı asla sevmemeye ve aşık olmamaya yemin etmişti... ta ki Ellery Lane kazayla hayatına girene dek. Görüşmeye başladıktan ve Ellery ona kendi dünyasını gösterdikten sonra Connor bir şey hissetmeye ve daha önce varlığından bile habersiz olduğu duygular hissetmeye başlar. Connor Black ve onun kadınları kötüye kullandığına dair söylentilere ve uyarılara rağmen Ellery kendini onun dünyasına çekilirken bulur. Ellery asla birlikte olamayacaklarını biliyordur çünkü Connor'ı sonsuza dek duygusal olarak yok edebilecek derin bir sır saklıyordur. Connor ve Ellery'nin cesaret, sevgi ve güç yolculuğunda onlara katılın. Bunlar onları kurtarmaya yetecek mi?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için teşekkürler. En kısa sürede döneceğim (: