Çarşamba, Mayıs 20, 2015

Okuma Etkinliği 2 || Kübra Türker - Aşkın Naz'lı Hâli || Yorum

Aşkın Naz’lı Hâli okuma etkinliğimizin yorumundan herkese merhaba. 

Aşkın Naz’lı Hâli kısaca ANH uzun zamandır çıkmasını beklediğim bir kitap aslında. Henüz hikâye halindeyken okumuş ve çıkacağı günü merakla beklemiştim. Neyse ki sonunda raflardaki ve ellerimin arasındaki yerini aldı.

Öncelikle söylemem gereken şu ki, kapağının yapım aşamasında az da olsa izleme fırsatı bulduğum için kapağı çok beğendiğimi söylemeliyim. Kübra gerçekten de kılı kırk yaran yazarlardan ve gerek o gerekse yayınevi gerçekten iyi bir şey ortaya çıkmasını istiyormuş ki gerçekten iyi bir şeyler ortaya çıkmış. 

Gelelim kitabımıza. Kitap, Naz’ın evde verdiği parti sonucunda babasından yediği veto ile başlıyor diyebilirim. Ki kızımız oldukça haşarı, baba parası yiyen ve o işten bu işe savrulan biri. Yani kısaca şımarık. O sebepledir ki babası Cengiz Bey tarafından yediği bu veto hayatının darbesi oluyor. Hayatında hiçbir şeyin hesabını yapmamış bir insanın maaşla geçinmesi ne kadar zor olabilir düşünün. Ki hala yediği ekmeğin fiyatını bilmeyen çokça insanımız varken sanırım bu çok daha büyük bir darbe. Bir alışverişinde aldığı bir çift ayakkabının belki teki kadar eden bir maaş ve Naz? Düşünmesi komik okuması ondan da komik :D

Ve şimdi Naz’ı bir kenara bırakıp Yağız’a geçiyoruz. Muhtemelen kendisi için ayrıca bir post yazabileceğim zat’a. 

Sevgili yazarımız tam sevdiğim kıvamda bir karakter yazmış ki onu hangi yönden sevsem karar veremiyorum :D Kendisi yüzbaşı olmakla birlikte elini uzatsam tutabileceğim bir kişilik. Ve bu insanı zorla hayal etmeye teşvik ediyor. Tabii bu Kübra’ya teessüflerimi göndermeme de sebep oluyor. Bir genç kızın hayalleriyle böyle oynanmaz ki ama :(

Kitapta bolca eğlenceli karakter var ve onların diyalog ve etkileşimlerini okumak çok zevkliydi. Hani Yağız bir etken ise diğerleri x5 olmuş :D Yani kitabı sevmemin tek değil bir çok sebebi var. 

Sevgili yazarımız Kübra’ya bu ilk kitabında, devamının geleceğine emin olduğum o güzel kitaplarında ve yazım hayatında başarılar diliyorum. Bizi böyle güzel kitaplarla buluşturmaya devam etmelisin. (Ama arayı da çok açmazsan sevinirim :P)

a Rafflecopter giveaway

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için teşekkürler. En kısa sürede döneceğim (: